درمان دندان
۲۰
مرداد

روش هـای خانگی برای سفید کـردن دندان

به گفته آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا، یکی از رایج ترین اقداماتی که مردم قصد دارند درباره ی تغییر شرایط لبخند خود انجام دهند، سفید کردن دندان هاست. دندان ها به عنوان مرواریدهای دهان شناخته می شوند و زیبایی و سلامت آنها می تواند تاثیر قابل توجهی در زیبایی ظاهری انسان داشته باشد، اما برای سفید کردن دندان ها می توانید از روش های طبیعی با موادی که دسترسی به آنها آسان است نیز استفاده کنید.

پوره توت فرنگی:

مسواک زدن دندان ها با پوره توت فرنگی شاید عجیب به نظر برسد اما یک گزینه طبیعی خوب برای سفید کردن دندان ها در خانه است. محتوای اسیدی این میوه به عنوان یک ماده ی سفید کننده ی ملایم عمل می کند. یک یا دو عدد توت فرنگی را له کنید و سپس مسواک خود را درون آن فرو برده و دندان را به طور عادی مسواک بزنید پس از پایان کار اندکی بی کربنات سودا را در دهان خود غرغره کنید تا اسیدیته دهان کاهش یابد و به محافظت از دندان ها در برابر هر آسیبی کمک می کند.

روغن نارگیل:

همانند زمانی که از دهان شویه استفاده می کنید، شما می توانید مقداری روغن نارگیل را برای چند دقیقه در دهان خود بچرخانید، روغن نارگیل به عنوان یک سفید کننده دندان طبیعی شناخته می شود و مطاله ای جدید به عنوان روش فواید آن برای سلامت دهان و دندان اشاره داشته است. چرخاندن روغن نارگیل در دهان به کاهش تشکیل پلاک روی دندان ها و همچنین خطر بیماری لثه کمک میکند.

پوست پرتقال :

مالش دادن بخش های داخلی پوست پرتقال به دندان ها به عنوان روشی امن و طبیعی برای سفید کردن دندان ها در خانه شناخته می شود. بخش سفید پوست پرتقال حاوی لیمونن، ماده ای حاوی پاک کننده حلال طبیعی است ودر بسیاری از محصولات سفید کننده دندان تجاری نیز استفاده می شود.

پودر زردچوبه : زردچوبه عنوان یک سفید کننده دندان طبیعی استفاده می شود زیرا دارای خواص ضد میکروب ، ضد التهاب و حاوی آنتی اکسیدان هاست که آن را به گزینه ای کارآمد برای درمان مشکلات دندان تبدیل می کند.

خمیر دندان سفید کننده خانگی:

با ترکیب چند ماده سفیدکننده که پیش از آن به آنها اشاره شد می توانید خمیر دندان سفید کننده ی خانگی خور را تهیه کنید.روغن نارگیل را با جوش شیرین، اندکی آب لیمو و یک قطره روغن نعنا فلفلی را ترکیب تا یک ماده قدرتمند برای از بین بردن لکه ها با خواص ضد التهاب و ضد باکتری شکل گیرد.

خمیردندان خانگی
خمیردندان خانگی